Боржників за спожитий газ ─ відключатимуть

Хто мав у минулому році субсидію, а потім був позбавлений її з різних причин, мають заборгованість за спожитий газ. Також з травня нараховуватиметься пеня на борги. Про це розповів директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста. 

─ Опалювальний сезон закінчився. Ми не тероризували людей попередженнями і відключеннями, але сьогодні вже почалися масові відключення абонентів за несплату, – говорить Іван Луста. – Так, тільки за період січень-квітень місяць ми попередили майже 7 тисяч громадян, що заборгували 49 мільйонів гривень. Відключили за цей же період півтисячі абонентів, що заборгували 5 мільйонів гривень. Це непопулярний метод, але він має місце. Адже коли говориш про відключення, більшість людей сплачує борги. Хочеться, щоб наші абоненти розуміли, що через їхні борги ми також боргуємо НАК «Нафтогаз» півмільярда гривень. З них 100 мільйонів винен бюджет у вигляді пільг і субсидій. Інші 580 мільйонів гривень заборгувало населення. Суми значні, і розраховуватися треба. За травень ми провели реструктуризацію боргу близько п’ятдесяти абонентам, і це лише в Чернігові.

Іван Луста розповів, що реструктуризація діє так: 50% боргу людина платить відразу, інші 50% розбивається на декілька платежів. Як правило, найбільші заборгованості за газ мають багатодітні родини.

— І я не розумію, чому вони не користуються соціальними пільгами, на які мають право, — дивується директор ТОВ «Чернігівгаз Збут». — Також всі, хто мав у минулому році субсидію, а потім був позбавлений її з різних причин, мають заборгованість. Така сумна в нас статистика. Також варто пам’ятати, що з 1 травня нараховуватиметься пеня на борги. Тож, будь ласка, сплачуйте і не чекайте зростання заборгованості.

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?