Білоруси та українці створюють спільну військову раду

Не секрет, що багато етнічних білорусів воюють на Сході, захищаючи територіальну цілісність та державний суверенітет України. На їх Батьківщині влада переслідує добровольців, натомість інших білорусів, які воюють на боці сепаратистів та активно зі зброєю в руках підтримують російських найманців на Донбасі, білоруська влада не помічає – проти них жодних кримінальних справ або іншого роду переслідувань не застосовує.

Девіз патріотів-білорусів, які по-справжньому захищають Україну, є взірцем братерської допомоги волелюбному народу, який повстав проти вікової російської гнобительської тиранії та військової інтервенції.

«За вашу і нашу свободу!» − цей принцип не просто відокремлене гасло, а девіз істинних героїв, які ризикуючи своїм власним життям, допомагають українцям у боротьбі проти московської військової агресії, воюючи на вогневому рубежі у складі добровольчих батальйонів і Збройних сил України.

Молоді люди, які пройшли вогневе горнило війни, мають на меті створити спільний українсько-білоруський військовий підрозділ, який би ефективно діяв супроти навали східного ворожого сусіда.

S3080059Про все це білоруські побратими розповіли нещодавно чернігівським та білоруським журналістам під час прес-конференції, яка відбулась у Культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо», що у Чернігові.

Етнічні білоруси, аби не бути роз`єднаними, зараз вирішили провести установчий з’їзд білоруських військових.

— Наше завдання на перспективу — створення військової частини, укомплектованої білорусами. Так вийшло, що за два роки ми не змогли створити таке формування. Поки все білоруси розкидані по різних частинах і не мають свого координаційного центру. І ось нарешті ми вирішили цю проблему, — розповів Сергій Богукалець, етнічний білорус з Чернігова, учасник оборони Луганського аеропорту в складі Першого танкового корпусу.

А перед початком з`їзду, у Чернігові активісти, а це представники різних добровільних частин, зокрема, «Азов», «ОУН», «Правий сектор», а також деяких військових частин, провели збори.

— На загальних зборах ми й вирішили створити військову раду. Ми прийняли статут, в якому зафіксовано, хто до цієї ради буде входити, а також всі інші питання. Найближчим часом інформація з’явиться в мережі, швидше за все — на сторінці тактичної групи «Білорусь». Також акцентую увагу на дуже важливому моменті. Наша організація робиться не «під конкретну особистість» і не як якийсь політичний проект, про що ми зробили в статуті окремий пункт. Очолювати раду білоруських військовослужбовців будуть п’ять чоловік, і жоден з них одноосібно не зможе нас представляти, — підкреслив Богукалець.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?