Архітектурно-будівельний контроль на місцях має працювати як сервіс

Функція архітектурно-будівельного контролю у місцевих органах влади має працювати, як сервіс. Мета – унеможливити корупцію, зменшити звернення до чиновників, створити сприятливі умови для інвесторів. Про це заявив під час поїздки до Тернопільської області Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Про це повідомляють у прес-службі Віце-прем’єр-міністра України.

Геннадій Зубко повідомив, що Тернопільщина має високий відсоток відмов у наданні дозволів на будівництво. «Це не дає можливості  інвесторам реалізовувати проекти в області й розвивати регіон. Ця практика штучних відмов має бути припинена.  Наразі, звільнено керівника територіального управління ДАБІ Тернопільській області, і призначено тимчасово виконуючого обов’язки. Вже є результати у наведенні порядку. За березень видано 85 декларацій, що в двічі більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого місяця 2017 року та видано лише 1 відмову», — зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр також розповів, що наразі готуються нормативно-правові документи по новому ЗУ № 1817-VIII щодо удосконалення містобудівної діяльності, який дозволить перейти на нову систему, де будуть тільки  повідомлення і дозволи. «Це в першу чергу підніме країну у рейтингу Doing Business за строками отримання дозволів на будівництво, унеможливить відмову при поданні документів та усуне корупцію», — підкреслив Геннадій Зубко.

Довідково:

Протягом 2016 року до Тернопільського міського ЦНАПу звернулося 2781 особа. Із загальної кількості заявників за даний період отримали відмови 910 осіб, що майже у 3 рази більше ніж у 2015 році (329 відмов).

Протягом січня-лютого 2017 року за отриманням декларацій звернулися 374 особи, що на 19 осіб більше ніж за аналогічний період 2016 року. Водночас, більше половини (196 осіб із 374) отримали відмови, що на 130 більше ніж у січні-лютому 2016 року.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?