В Чернігівській ОДА спростували чутки про розпуск ОТГ

Представники Плисківської об`єднаної територіальної громади 28 січня зустрілися з головою Чернігівської обласної державної адміністрації Андрієм Прокопенком. Про мету візиту в Чернігів розповіла голова Плисківської об`єднаної територіальної громади Марина Вірко.

— До нас надійшла тривожна інформація про те, що Плисківську ОТГ можуть розформувати. Натомість ці села, які зараз утворюють наше ОТГ, увійдуть до Борзнянської територіальної громади, а тому ми й приїхали сюди, щоб донести свій відчай до обласної влади і почути позицію губернатора, — зазначила Марина Вірко.

Під час зустрічі голова Плисківської громади розповіла Андрію Прокопенку про здобутки своєї громади, реалізацію соціальних програм, ефективну співпрацю з польськими громадами (гмінами). На її глибоке переконання, Плисківська ОТГ повинна існувати, адже люди вірять і впевнені, що майбутнє за розвитком таких громад як Плисківська, до якої, окрім самих Плисок, входять села Махнівка, Велика Загорівка, Степ і Сиволож.

— У той час, коли ми щось наполегливо робили для зміцнення і розвитку своєї громади, інші пасивно спостерігали – а що ж воно вийде? А тепер нашу громаду хочуть ліквідувати, — зауважила Марина Вірко.

Марина Вірко під час зустрічі зауважила, що з моменту створення територіальної одиниці, громада доклала певних зусиль, аби не тільки економічно вижити, а й поліпшити якість життя на селі.

Як розповіла Марина Вірко, за минулий рік бюджет Плисківської громади становив 27 млн грн, з яких 2 млн — це медичні субвенції, а 5 млн — освітньої. У громаді успішно функціонує три школи і стільки ж дитячих садочків, чотири будинки культури й три старостинські округи.

— У громаді ми створили комунальне підприємство, до якого закупили два трактори «Білорус», — наголосила керівниця ОТГ. — Плануємо ввести в дію амбулаторію, яка в даний час будується, а також придбали автомобіль для лікаря, якому надаємо житло… Нині шукаємо молодого лікаря, бо той, що зараз працює, вже не в молодому віці. А для перспективної громади потрібен і перспективний медичний працівник.

Марина Вірко акцентувала увагу на тому, що результати, які досягнуті, громада добилася завдяки власним силам. Керівниця ОТГ вважає, що Плисківська ОТГ  — самодостатня організація й може сама себе забезпечувати. «Тож чому вона повинна бути приєднана до якоїсь іншої ОТГ ?» — справедливо зауважує керівниця громади.

— Ми більше двох років плідно працювали, нічого і ні в кого не просили, — підкреслила Марина Вірко. — За останніми підрахунками, ми 14-ті в області зі всіх ОТГ. Я розумію, що є певні критерії, яким ми не відповідаємо, але ж є 10% громад, яким можуть зробити виключення в разі їх повної фінансової спроможності. Ми думаємо, що заслуговуємо потрапити до тих 10%. Роботу обслуговуючого персоналу шкіл ми закриваємо своїми коштами. Також ми працюємо і в культурній сфері, зокрема провели на рівні Міністерства фестиваль…

Андрій Прокопенко уважно вислухав голову ОТГ і зазначив, що його позиція полягає у відстоюванні принципу добровільності у створенні об’єднаних територіальних громад. Він підкреслив, що питання стосовно розформування Плисківської громади не більше як чутки.

— Ні в кого не має якоїсь мети, щоб було не добре людям, — підкреслив Андрій Прокопенко. Якщо, скажімо, років за два громада не спроможна бути самостійною, а повністю буде на державній дотації, тоді можна й розглядати питання про існування такої ОТГ.

Андрій Прокопенко зазначив, що Плисківська ОТГ була і є в Перспективному плані по утворенню територіальних громад і ніхто не збирається її ліквідувати.

— Питання не йде про приєднання вашої громади до Борзни, чи взагалі ліквідацію. У перспективному плані, який ми подавали на Міністерство регіонального розвитку, Плисківська громада зберігається, й ми її не чіпаємо. Я вважаю, що вона має працювати та існувати. А якщо, як ви говорите, у вас не було дефіциту та заборгованостей по оплаті освіти, то тоді взагалі нема питань, — пояснив Андрій Прокопенко.

Керівник виконавчої влади області наголосив, що єдиним питанням, яке могло у майбутньому стати проблемою для існування ОТГ, це ситуація з двома селами, які повинні ось-ось увійти до Крутівської громади (Омбиш та Хороше Озеро).

— До мене приїжджали керівники сіл і ми обговорювали тут цю проблему, — повідав очільник держадміністрації.

Марина Вірко наголосила, що жодних проблем не існує, бо Плисківська громада не претендує на ті села, це їх вибір — до кого приєднуватися.

— По цих селах ми ніколи не мали заперечень. Коли ми ініціювали об’єднання громад, то справді об’їхали всі навколишні села зі своїм рішенням. Омбиш спочатку погодився, а потім відкликав своє погодження на приєднання. І я з тих пір жодного разу у цьому селі не була… Вони можуть об’єднуватись з ким захочуть, ми взагалі не проти, — висловила свою позицію голова Плисківської ОТГ.

Андрій Прокопенко побажав представникам Плисківської громади перспектив у подальшій успішній діяльності та розвитку ОТГ.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?