Селяни стали кріпаками. 8 листопада 1917 р. прийнятий Декрет про землю

Радянська влада задекларувавши гарні гасла, зганяла людей у колгоспи, ввела кріпацтво (у людей не було паспортів)… Чи стане земля товаром?

Декрет про землю — перший законодавчий акт Радянської Росії, який був прийнятий у ніч з 8 на 9 листопада (26-27 жовтня). І хоча цей Декрет скасував приватну власність на землю, декларував перехід її у всенародну власність, земля не стала насправді «народною» — а стала інструментом гноблення багатомільйонного народу. Цим декретом категорично заборонялося використовувати найману працю, в той же час сама держава використовувала людей у якості рабських найманців.

Важливо те, що згідно з цим декретом селяни мали отримати 15 млн десятин поміщицької та іншої землі й 8 млн десятин надлишків землі заможних селян, майже 3,5 млн голів великої рогатої худоби та коней… Однак насправді, як відомо, обіцянки радянської влади стали звичайнісінькою брехнею…

Так легше було радянській владі зганяти українських селян у колгоспи. І вже за кілька років влада сказала селянам: «Покористувалися землею і досить». З юридичної точки зору, як зазначає Ірина Еткіна — кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка, держава була права, бо згідно декрету, земля належала державі, а моральний аспект радянську владу ніколи не турбував.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?