«5-зірковий» садок відкрили на Масанах у Чернігові

У Чернігові в мікрорайоні Масани офіційно відкрили довгоочікуваний дошкільний освітній заклад №3 – «Дитяча Академія».

Це перший збудований в Чернігові садок за останні 25 років. Новий дитсадок почав працювати у звичному режимі з 2 вересня. Він розрахований на 280 місць, але поки що він заповнений наполовину.

Дошкільний заклад розрахований на 280 дітей. Всього 15 груп різного віку, серед яких логопедичні та для дітей з особливими потребами. На будівництво цього дитячого закладу, який будували понад чотири роки, витратили 55 мільйонів гривень з державного бюджету та 71 мільйон з бюджету міста, з яких 11 мільйонів гривень місто планує сплатити забудовнику у наступному році.

Новий садок збудований із застосуванням енергоощадних технологій, за сучасними нормами та підходами. Будівля має сучасну протипожежну та вентиляційну систему. В усіх ігрових кімнатах встановлені бактерицидні лампи. На території дитсадка встановлений тепловий насос, який у бюджетних закладах Чернігова використовується вперше і має забезпечити автономність теплопостачання. Радіатори в кімнатах – із регулюванням теплового режиму. В ігрових кімнатах на першому поверсі – підлоги з підігрівом. Крім того, шафки для дитячого одягу в роздягальнях – теж із підігрівом, що дуже доцільно для зимового періоду.

— Цей проект неодноразово проходив експертизу, – говорить член ради директорів корпорації «Укртрансбуд» Ігор Рудницький. – Він декілька разів удосконалювався. Тут застосовані передові технології теплозабезпечення, пожежної безпеки. І сьогодні з точки зору безпеки немає жодних претензій до цього об’єкта.

Спальні кімнати мають два виходи, стіни пофарбовані у кольори приємних тонів і прикрашені розписами. Дитячі ліжечка – з новими матрацами та постільною білизною. Кухні, санвузли, музична зала та зала для фізкультури теж по-сучасному устатковані. Усе обладнання, меблі та іграшки – сертифіковані. Все це, а також оформлення приміщень, дуже ретельно обговорювали та обирали, щоб усе було сучасним, безпечним, зручним у використанні та задовольняло потреби дитини.

— Ми дали стандарт, який повинен бути, – говорить чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. – Якщо такі іграшки є у світі, то чому їх не має бути у чернігівських дітей? Ми могли зекономити і побудувати пострадянський заклад, але навіщо?

Навколо дитячого садка на доріжках укладена тротуарна плитка, на ігрових майданчиках дуже багато дитячих локацій.

— В нашому закладі працюватимуть 30 вихователів, – говорить завідувачка «Дитячої Академії» Тетяна Бочок. – Крім того, ще будуть логопед, музичні керівники, інструктори з фізичної культури, практичний психолог та асистенти вихователів. На сьогодні заклад має усіх спеціалістів, деякі вихователі ще проходять медогляд. – Серед вихователів є й досвідчені фахівці, а також молоді, але всі вони дуже креативні. Загалом садок розрахований на 280 місць, але 1 вересня ми очікуємо поки що 100 дітей. Саме стільки батьків встигли оформити документи. Але всі 280 направлень ми вже роздали. Наразі проводяться бесіди з батьками, ми пояснюємо, які документи треба зібрати, щоб привести діточок до садка. Щойно встигнуть зібрати документи, так і зможуть прийти до нас.

Марія Пучинець

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?