47 порушень правил рибальства зафіксовано в області

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня виявлено 47 порушень Правил рибальства, що склало понад 16 тис. грн збитків.

За тиждень з 4 по 11 червня 2020 року Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 47 порушень Правил рибальства.

Складено 26 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), 20 – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства) та один – за ст. 88 – 1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів).

«Всього у порушників вилучено 50 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 37 од. заборонених знарядь лову. Нараховано штрафів на загальну суму 1 920 грн. Збитки, завдані рибному господарству, склали 16 902 грн», – зазначив начальник Управління Держрибагентства у Чернігівській області Микола Каленюк.

Для прикладу, в ході проведення рибоохоронних рейдів на водоймах Козелецького району державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля викрито ряд грубих порушень правил рибальства.

П’ятого червня на р. Десна, біля с. Євминка, два жителі м. Київ виловлювали рибу сіткою зяберною (одностінною). В протизаконний спосіб порушники виловили 8 кг риби: лящ – 7 екз., карась сріблястий – 3 екз. та білизна 2 екз. Завдано збитків рибному господарству України у розмірі 1 751 грн.

Дев’ятого червня на р. Десна, поблизу с. Морівськ два жителі м. Ніжин за допомогою сітки зяберної (одностінної) виловили 4 кг риби: карась сріблястий – 5 екз., по 4 екз. плоскирки і ляща та по 1 екз. синця і окуня. Збитки склали 1 003 грн.

На порушників складено адміністративні протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ будуть направлені до Козелецького районного суду для винесення рішення про притягнення винних осіб до відповідальності. Рибу і заборонені знаряддя лову вилучено.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що нерестова заборона на вилов водних біоресурсів на території області у придатковій системі водойм (озера, протоки, гирла та ін.) триває до 29 червня (включно). Раків ловити заборонено до 30 червня (включно).

Якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства, незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів або зберігання чи реалізації заборонених знарядь лову прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» патруля (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).

Ще цікаві повідомлення

5 thoughts on “47 порушень правил рибальства зафіксовано в області

 1. Чернігівський рибоохоронний патруль відповів: Штрафи і збитки різні поняття. Штрафні санкції виносяться як покарання за порушення Правил рибальства відповідно до ч.3 та ч.4 ст. 85 КУпАП. Збитки розраховуються відповідно до постанови від 21.11.2011 № 1209, як компенсація за нанесену шкоду рибному господарству України незаконним виловом риби. Сплачений штраф не звільняє від компенсації нанесених збитків і навпаки.

 2. Сергей

  Відповіді не дочекаємось. Ще одна бюджетна прокладка, яка працює тільки на паперах, основне завдання-свіженька рибка на столі “потрібних” людей, та організація відпочинку на воді

  1. Чернігівський рибоохоронний патруль відповів: Штрафи і збитки різні поняття. Штрафні санкції виносяться як покарання за порушення Правил рибальства відповідно до ч.3 та ч.4 ст. 85 КУпАП. Збитки розраховуються відповідно до постанови від 21.11.2011 № 1209, як компенсація за нанесену шкоду рибному господарству України незаконним виловом риби. Сплачений штраф не звільняє від компенсації нанесених збитків і навпаки. Відповідно до ч.3 ст. 85 КУпАП штрафи нараховується органами рибоохорони і відповідно до постанов винесених ними ж штраф порушником повинен бути сплачений, про що обов’язково повідомляється орган який виніс постанову. Щодо грубих порушень Правил рибальства відповідальність за вчинення яких передбачена ч.4 ст. 85 – інспектор фіксує порушення в протоколі, який направляється до суду. Суд приймає рішення про застосування чи не застосування
   і в якому розмірі штрафних санкцій. Збитки за кожен екземпляр незаконно виловленої риби нараховуються згідно такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 № 1209. Рішення про відшкодування збитків виносить також суд. В суді орган рибоохорони виступає не як сторона справи, а як свідок.
   Нажаль, не всі суди області інформують нас навіть про результати розгляду справи за нашими матеріалами, не те що про відшкодування збитків чи сплачені штрафи порушниками.

 3. Сергей

  Нараховано штрафів на загальну суму 1 920 грн. Збитки, завдані рибному господарству, склали 16 902 грн……. Так, кто же возместит 15 тысяч «збиткив»?

  1. А дійсно. Ваше запитання відправили щойно в Державну інспекцію Чернігівського РП.

Не бажаєте прокоментувати?