17 капканів вилучили екологи на Чернігівщині

Екологи спільно з поліцією 20 лютого 2021 року вилучили в одного з мешканців Ріпкинської територіальної громади Чернігівської області заборонені знаряддя добування об’єктів тваринного світу.

Капкани у кількості 17 штук мешканець селища Замглай зберігав в гаражі автокооперативу.

На порушника складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 851 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Заборонені знаряддя добування об’єктів тваринного світу у чоловіка вилучено в установленому законодавством порядку.

Санкція цієї статті передбачає відповідальність за виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь добування (збирання) об’єктів тваринного або рослинного світу, а також збут незаконно добутої продукції, та накладення штрафу від 153 до 357 гривень з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення.

Як повідомили редакції у відділі Державного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, матеріали про розгляд адміністративної справи інспекторами направлено до Ріпкинського районного суду Чернігівської області.

— Знаряддя добування об’єктів тваринного світу, що призводять до калічення диких тварин, їх страждань та масового безконтрольного знищення, забороняються (стаття 521 Закону України «Про тваринний світ»), —  зазначила головний спеціаліст Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Марія Плетінь.— Для добування об’єктів тваринного світу забороняються виготовлення, збут, застосування, зберігання отруйних принад, колючих, давлячих та капканоподібних знарядь лову, електроловильних систем (електровудок), електрогону, петель, самоловів, самострілів, вибухових речовин, пташиного клею та монониткових (волосінних) сіток (крім тих, що призначені для промислового лову), а також інших засобів, заборонених законом.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?