«16 днів проти насильства» — на Чернігівщині

У Чернігівській області з 25 листопада в рамках проведення Всеукраїнської інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» здійснюватимуться відповідні заходи.

Спікери:

· заступник голови облдержадміністрації Андрій Подорван;

· директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Андрій Кужель;

· начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Ольга Панкратова;

· представник Управління патрульної поліції в Чернігівській області;

· представник Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області;

· особа, яка зазнала домашнього насильства.

Насильство є однією з найбільш гострих соціальних проблем в Україні, від якої не застрахована жодна людина.

За останніми статистичними даними (станом на 01.10.2020) в області зафіксовано 3282 звернення щодо фактів насильства в сім’ї, що на 37 % (або 1218 звернень) більше, ніж надійшло в аналогічному періоді минулого року. Близько 94 % звернень (3080) надійшло від жінок.

На обліку служб у справах дітей перебуває 43 дитини з приводу насильства чи жорстокого поводження з ними. На обліку центрів соціальних служб перебуває 150 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах з приводу домашнього насильства.

На профілактичному обліку правоохоронних органів – 1552 особи, які вчинили домашнє насильство. Термінових заборонних приписів стосовно кривдника винесено 641 особі.

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Акція покликана привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання домашнього насильства та формування в свідомості всіх верств населення нетерпимого ставлення до насильства.

Цього року в рамках Акції заплановано проведення більше 1500 різноманітних заходів за участю всіх суб’єктів державної влади, до компетенції яких належить здійснення заходів із запобігання та протидії домашньому насильству та жорстокого поводження з дітьми, загальноосвітніх навчальних закладів області, громадських організацій (засідання за круглим столом, навчальні семінари, лекції, тренінги, конкурси дитячих малюнків та колажів, книжкові виставки тощо).

У Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок 25 листопада 2020 року заплановано проведення таких заходів:

– о 15.30 — флешмоб «Розірви коло» на Алеї Героїв (поблизу малої міської сцени), в повітря будуть запущені помаранчеві кульки, як заклик до кожного, хто

зіткнувся з насильством, не мовчати про свою проблему і не залишатися з нею наодинці;

– о 16.00 — прес-брифінг на тему «Проведення в області Всеукраїнської інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» (зала № 2 облдержадміністрації). Питання для висвітлення: інформування громадськості про кампанію, заходи, що будуть проведені в її рамках; стан справ щодо запобігання та протидії домашньому насильству; шляхи, способи та досвід захисту себе й своїх рідних від насильства, надання допомоги потерпілим;

– о 16.30 — увімкнення помаранчевого підсвічування будівлі обласної державної адміністрації для привернення уваги громадськості до проблеми насильства та необхідності боротьби з нею

В контексті. Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. У період від 25 листопада до 10 грудня низка календарних дат означені фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства по відношенню до жінок. Відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році. Вони стали символом правозахисного руху в Латинській Америці і в усьому світі.

29 листопада – Міжнародний День захисників прав жінок. З 29 листопада 2004 року було визнано необхідність захисту самих тих людей, які захищають права інших. Метою кампанії є інформування громадськості про те, що жінки, які борються за визнання своїх прав і свобод, і всі активісти, які відстоюють права людини, систематично стикаються з насильством у результаті своєї діяльності або через їх стать.

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом.

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством. У цей день у 1949 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами.

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. Оголошений у 1992 році ООН з метою підвищення свідомості та надання чинності заходам покращення ситуації по відношенню до людей з інвалідністю, а також надання їм рівних можливостей. Адже саме ставлення до людей з інвалідністю визначає ступінь цивілізованості суспільства.

5 грудня – Міжнародний день волонтера. Волонтерство сьогодні – це потужний громадський рух, що має свої організації майже в усіх країнах світу і давно вже переріс як національні кордони, так і сфери застосування волонтерської праці.

6 грудня – Річниця з дня «Монреальської різанини», коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що «вони були феміністками».

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.

10 грудня – Міжнародний день прав людини. 10 грудня 1948 року уряди країн-членів ООН визнали права людини «на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків», підписавши Загальну Декларацію Прав Людини.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?