140 млн грн забирають у медзакладів і віддають приватній компанії

Низка народних депутатів хочуть забрати 140 млн грн в українських лікарень і віддати їх привілейованому «Центру мікрохірургії ока».

Про це редакції повідомила народна депутатка партії «Голос», членкиня комітету з питань здоров’я нації Верховної Ради України Ольга Стефанишина.

 18 лютого в першому читанні 274 народні депутати проголосували за законопроєкт, який забирає 140 млн грн в українських лікарень!

Передісторія: бюджет програми медичних гарантій на цей рік скорочений на 50%. Лікарням коштів катастрофічно не вистачає.
Як повідомила Ольга Стефанишина, у цій ситуації низка народних обранців хоче забрати майже 140 мільйонів гривень у медзакладів та відповідно у пацієнтів з онкологією, інфарктами, інсультами тощо та із зарплат лікарям. І без фінансових підрахунків і логічних обґрунтувань, по суті: “просто так” – передати привілейованому Центру мікрохірургії ока.

Мінфін оцінив цей документ негативно, бо:
– закон передає 3.5 рази більше коштів від потреби
– він не відповідає принципам реформування медицини
– розрахунки мають арифметичні помилки

Для розуміння: чимала сума у 140 млн грн – це річне фінансування програми з лікування гепатитів!

Ну і про сам Центр:

– він працює як приватний, бо з пацієнтів там беруть кошти за послуги
– очільниця Центру мікрохірургії ока Любов Денисюк – з офіційним щомісячним доходом у 45-50 тис грн – задекларувала кілька земельних ділянок, будинок під Києвом, квартиру з гаражем у Болгарії та позашляховик Toyota Prado.

Родзинка: це вже не перша історія із цим центром. І навіть тут не обійшлося без Максима Степанова, який “рятував” цей заклад влітку.
Тоді цей “борець за високі зарплати лікарів” фактично фальсифікував документи на користь привілейованої лікарні та намагався надати їй пріоритетне фінансування.

Ольга Стефанишина:

«Державні кошти мають бути скеровані не на озолочування «Центру хірургії ока» і не в кишені корупціонерам, а на порятунок життів тисяч пацієнтів та зарплати лікарям. Будемо боротися за це до другого читання!»

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?