12 % за пай селяни отримують у селі Курінь

Село, а в ньому – люди. Приємні сюрпризи

Вже збирався залишати Курінь, коли угледів знайомого.

– Не інакше, як хочете розповісти про підвищену оплату за паї? – почув від курінця одразу ж після привітання.

– А що відбулося ?

– Не знаєте?! По 12 відсотків Василь Булах платить! – ця хороша новина вмить змінила мої плани.

І ось я – у кабінеті директора ПСП «Авангард» Василя Миколайовича Булаха. Найперше моє питання стосується якраз отих 12 відсотків.

– Так, виплачуємо. Ви знаєте, найбільше в житті не люблю зрадників і брехунів. Коли просив курінських пайовиків надати землю в оренду, то обіцяв їх у винагороді не ущемляти. Платило ПСП одну з найбільших орендних винагород у районі. У минулому році було, наприклад, 9 відсотків. Життя зараз у людей – непросте, хочеться допомогти. За результатами цьогорічного господарювання можемо бути щедрішими. От і вийшли на 12 відсотків. Між іншим, це – 2,4 мільйона додаткових виплат. Звісно, люди знайдуть їм застосування. Що залежить від мене – зробив. Обіцяв – виконав, інакше не можу.

– Цікаво, якими врожаями віддячило цьогорічне жнивне поле?

– Що ячмінь, що пшениця дали на круг по 65 центнерів. Це – результат старання наших і агрономів, і механізаторів. Коли брав землю, обіцяв людям, що дбатиму про неї, що буде вона не менш врожайна. Слово і тут дотримав. Тоді гумусу мали 4 відсотки, тепер – 4,5. Це – результат дбайливого ставлення до ґрунтів, які заправляємо не лише міндобривами, а й органікою. Це задоволення наше господарство дозволити собі може – у нас 2700 голів великої рогатої худоби. Зважте, вийшли на показник, прийнятний для продуктивного ведення сільськогосподарського виробництва – маємо на 100 гектарів угідь 100 корів. Звісно, на результат працюють у нас і правильно застосована агрономами сівозміна, і використання елітних сортів насіння.

Так що кожен із 820-ти наших пайовиків можуть бути задоволеними – і винагороду мають пристойну, і землі їхні дбайливо доглянуті, і перспектива є. Тому люди й погоджуються продовжити угоду про оренду на 15 років.

Не забувайте, що ПСП і м’ясо вирощує, і молоко отримує. Кожного дня надоюємо по 15 тонн. Врахуйте, молоко найвищого ґатунку. Курінську білопінну продукцію із задоволенням купить будь-який переробник.

– А скільки ж пайовик отримує тепер грошей? – не втерпів і ставлю меркантильне питання.

– Секретів немає. Назву точну цифру – 11482 гривні за пай. Ще ось і копійки є, але…

На цьому б наша розмова, мабуть, і завершилась би. Та до кабінету директора завітали голова сільської ради і директорка місцевої школи. Леонід Васильович Вдовенко і Оксана Василівна Доліч заходилися вітати Василя Миколайовича із нагородженням Почесною грамотою.

Одні сюрпризи, – думаю про себе, – і прошу «іменинника» показати Грамоту. До мого прохання приєднуються і гості. Нагороджений нарешті здається. Цей момент і зафіксував мій потертий «Олімпус».

Встигаю прочитати: «Грамотою нагороджується Булах Василь Миколайович за плідну працю та з нагоди професійного свята – Дня підприємця. Голова районної державної адміністрації Т. М. Неділько».

Затримався ще б, та мобільний телефон вкотре нагадав про невідкладні справи…

Борис Бобришев, с. Курінь Бахмацького району, Чернігівщина

Навігація записів

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?