12 тисяч гривень віддала шахраям чернігівка

Під приводом благодійної допомоги літнім та одиноким людям шахраї виманюють гроші у довірливих чернігівців.

Нечесні особи не лише вдаються до психологічного опрацювання потерпілих, а й використовують нинішню ситуацію щодо карантинних обмежень у зв`язку з непоширенням вірусної хвороби.

— Ми є представниками банку і в цей скрутний час допомагаємо літнім та одиноким людям. Повертаємо миттєво кошти з відсотками.

На такий, здавалося б, вже застарілий прийом ніхто б і не «клюнув», і тому шахраї, розуміючи це, внесли до такого способу деякі «нововведення».

Як тільки розпочинається діалог між майбутньою жертвою, до двох шахраїв долучається третя особа.

Ось як це відбулося у Чернігові на початку квітня в районі вулиць Белова-Пухова.

До 82-річної чернігівки Тамари Яківни К. підійшли двоє людей — він і вона — в масках (!) і представилися працівниками банку та запропонували значні відсотки від вкладеної суми. Під час розмови до них підбігла жінка, яка вдавала себе за мешканку сусіднього будинку.

– Ну ось, гроші  принесла. Де ж мої обіцяні відсотки? — промовила з упевненістю спільниця двох ділків-хитрунів.

— Та будь ласка, ми ж не якісь там шахраї, а серйозні люди і по-справжньому опікуємося старенькими людьми — надаємо їм благодійну допомогу. Зараз отримаєте і свої відсотки, і гроші, — та й швиденько пішов до своєї автомашини, звідкіля демонстративно взяв кілька пачок грошей.

І вже за якусь мить у Тамари Яківни розбіглися очі, адже чоловік в масці віддавав цій жінці (своїй співумисниці) кілька пачок новеньких гривневих купюр, замість п`яти тисяч гривень, які віддала їм жінка-шахрайка.

Такого психологічного прийому було досить. Тамара Яківна миттю пішла додому і винесла звідти 12 тисяч гривень, яка, економлячи на продуктах, накопичувала протягом року на пам’ятник своїй доньці, що на початку минулого року померла.

— А де ж мої відсотки? — запитала жінка, віддаючи гроші шахраям.

— Онде чоловік стоїть, бачите, на куту будинку, то підійдіть до нього і він вам одразу віддасть усі відсотки, а ми тут почекаємо, — відповів шахрай у масці.

Та вже за кілька хвилин чоловік, що стояв щойно біля будинку, швидко зник, так само як і з`явився. А коли повернулася пенсіонерка до місця, де віддала гроші невідомим, їх там вже не було…

Коментар поліції

Як повідомила редакції речниця поліції Чернігова Наталія Слабеняк, за даним фактом відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст.190 Кримінального Кодексу України.

Наталія Слабеняк

Правоохоронці застерігають громадян від необдуманих кроків, які можуть в подальшому вартувати заощаджень чи цінних речей, за якими полюють зловмисники.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?